Start » Zagórscy uczniowie bezkonkurencyjni w„Biochemiku”

Zagórscy uczniowie bezkonkurencyjni w„Biochemiku”

5 kwietnia w II Liceum Ogólnokształcącym odbył się finał V edycji powiatowego konkursu biologiczno – chemicznego „Biochemik”. W tym roku udział wzięli gimnazjaliści i uczniowie Szkół Podstawowych m.in. z: Zagórza, Beska, Niebieszczan, Leska, Wróblika Szlacheckiego, Tarnawy, oraz z gimnazjów sanockich.Tematem tegorocznej edycji konkursu były „Kwasy, zasady i sole w przyrodzie i w organizmach żywych”.

Organizatorki konkursu: Wioletta Bryndza (biologia), Paulina Kilar (biologia) i Dominika Łakoś (chemia) postarały się, aby pytania i zadania były ciekawe, zaskakujące i niebanalne.Do etapu finałowego z Zagórza zakwalifikowało się 5 uczniów z naszego Gimnazjum i 2 ósmoklasistów. Wszyscy młodzi przyrodnicy poradzili sobie doskonale z zadaniami, a najlepsi okazali się:

I miejsce – Piotr Solarz (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Zagórzu)

II miejsce – P.M. ( SP9 w Sanoku)

III miejsce – Justyna Orłowska (Gimnazjum w Zagórzu)

IV miejsce – Krzysztof Krzywdzik(Gimnazjum w Zagórzu)

Ponadto wyróżnienie w konkursie otrzymali: Karolina Husak, Jakub Trzciniecki i Michał Niesytto z Gimnazjum w Zagórzu. Opiekunem uczniów była p. K. Witowicz. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe z rąk dyrektora II LO Marka Cyconia.

Wszystkim pasjonatom biologii i chemii organizatorzy dziękują za udział w konkursie i zapraszają do następnej edycji za rok.