Start » Uczniowie Gimnazjum w Zagórzu z najwyższymi laurami

Uczniowie Gimnazjum w Zagórzu z najwyższymi laurami

Uczniowie Gimnazjum w Zagórzu z najwyższymi laurami w Konkursie Biologicznym pod patronatem Kuratora Oświaty i Burmistrza Sanoka

8 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Sanoku odbył się międzypowiatowy finał VI edycji Konkursu Biologicznego „Znam swoje ciało” pod patronatem Kuratora Oświaty w Rzeszowie i Burmistrza Sanoka. Do udziału w etapie finałowym zakwalifikowało się 45 uczestników z 13 Gimnazjów i Szkół Podstawowych z terenów powiatów: leskiego, bieszczadzkiego i sanockiego. Zostali oni wyłonieni spośród ok. 200 uczniów uczestniczących w etapie szkolnym 10.IV.18 r., którzy uzyskali najwyższy wynik z testu (szkołę mogło reprezentować max 4 przedstawicieli). Na uczestników finałowych zmagań czekały 3 typy zadań. W pierwszym z nich rozwiązywali tradycyjny test wiedzy, w którym można było zdobyć 63 pkt., w drugiej części konkursu uczniowie rozwiązywali komputerowy, interaktywny test dotyczący budowy narządów zmysłu – mogli w nim uzyskać 10 pkt. Etap trzeci sprawdzał praktyczne umiejętności posługiwania się mikroskopem oraz wymagał wiedzy o szczegółach budowy i funkcjonowania narządu, który „ukryty” był w wylosowanym przez zawodnika preparacie. W tej części do uzyskania było kolejnych 7 pkt.

Komisja oceniająca poszczególne etapy konkursowej rywalizacji w składzie: Barbara Pajda-Skórka i Wojciech Stawarczyk po przeprowadzeniu konkursu uznała, iż poziom przygotowania uczniów oraz ich umiejętności były wyższe niż w poprzednich edycjach.

Uczniowie Gimnazjum w Zagórzu uzyskali bardzo wysokie wyniki i tytuły:

• Aleksandra Semen z kl. 2c - tytuł laureata

• Anna Podkalicka z 2c - tytuł laureata

• Michał Niesytto z kl. 2c - tytuł laureata

• Sara Jaworska z kl. 3c - tytuł finalisty

30.05.2018 r. o godz. 900 w Sali Herbowej Burmistrz Miasta Sanoka, Tadeusz Pióro spotkał się z laureatami konkursów, które objął swoim patronatem, aby osobiście wręczyć wyróżnionym dyplomy i nagrody.

Gratulujemy wiedzy, umiejętności i konsekwencji w rozwijaniu swoich pasji młodym biologom oraz ich opiekunowi p. Krystynie Witowicz.

49-kumak.JPG