Start » SUKCES ŁUKASZA I PATRYKA W KONKURSIE O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH

KONKURS O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH

26 lutego br. w Sanockim Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie VII Międzypowiatowego Konkursu Historycznego pt. „Oskarżeni o wierność”.

Bardzo dobre wyniki uzyskali uczniowie naszego gimnazjum. Łukasz Krzywdzik zajął drugie miejsce, na miejscu czwartym uplasował się Patryk Latusek. W rywalizacji zespołowej nasi uczniowie zajęli drugie miejsce. Do konkursu uczniów przygotowała p. Maria Wańcowiat.

Bohaterami testu historycznego byli: Zofia Łuszczkiewicz (s. Izabela), Adam Lazarowicz i Józef kuraś.

W rywalizacji udział wzięli nastolatkowie z 10 gimnazjów z powiatów: leskiego, brzozowskiego i sanockiego. Patronat nad konkursem objęli: Piotr Babinetz, poseł na Sejm RP, Piotr Uruski, poseł na Sejm RP, Roman Konieczny, starosta sanocki, Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka.

Nagrody ufundowali: Piotr Babinetz i Piotr Uruski, posłowie na Sejm RP, Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka, Roman Konieczny, starosta sanocki, Stanisław Chęć, wiceburmistrz Sanoka, radni powiatu sanockiego Kazimierz Węgrzyn i Janusz Cecuła, Jan Wydrzyński, radny miasta Sanoka, Stanisław Lewicki, kierownik biura ARiMR-u w Lesku, oraz Tadeusz Nabywaniec.

TGLGyuFFp.JPG