ul. Wolności 10
38–540 Zagórz
tel.: 13 46 23 370
e-mail: g2zagorz@poczta.onet.pl
Start » Spotkanie ze studentami Koła Naukowego ROTOR

Spotkanie ze studentami Koła Naukowego ROTOR

W piątek 27 kwietnia, Gimnazjalistów z Zagórza i ekologów z SP Zagórz odwiedziła grupa studentów z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie, będących członkami Studenckiego Koła Naukowego Rotor.

            Działalność Koła Rotor opiera się głównie na budowie ekologicznego pojazdu napędzanego etanolem, który startuje w prestiżowych międzynarodowych zawodach Shell Eco-marathon w Londynie. Konkurencja polega na przejechaniu, jak największej ilości kilometrów na jednym ekwiwalencie paliwa. W zawodach w roku 2017 udało się krośnieńskiej ekipie przejechać 306 km na jednym litrze etanolu. Obecnie są w trakcie prób i przygotowań do zawodów mających odbyć się na początku lipca 2018 r. Ekipa z Krosna jest jedną z pięciu reprezentujących Polskę i jedyną z tak małego ośrodka (pozostałe drużyny są z politechnik: Lubelskiej, Warszawskiej, Gdańskiej, Łódzkiej, Śląskiej oraz z Wojskowej Akademii Technicznej).

            Spotkanie ze studentami odbyło się w przyjaznej i radosnej atmosferze. Studenci z PWSZ opowiedzieli nam o swojej działalności naukowej oraz o udziale w zawodach w Londynie, które są częścią festiwalu innowacji energetycznych "Make the Future Live". Na zaprezentowanym przez nich filmie mogliśmy zobaczyć, jak wyglądał Londyński tor oraz przejazd ich pojazdu nazywanego "Piłą" w europejskiej edycji ogólnoświatowego konkursu Shell Eco-marathon - jednego z najbardziej wymagających konkursów dedykowanych młodym inżynierom. Jego celem jest zainspirowanie studentów do poszukiwania nowych technologii w dziedzinie energetyki.

            Oprócz tego studenci przygotowali dla nas gry logiczne, łamigłówki, a także pokazali nam pracę modeli samochodów napędzanych m.in.: włóknem wodorowym oraz baterią słoneczną.

Uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Zagórzu zostali zaproszeni do udziału w akcjach i programach organizowanych przez PWSZ m.in. na imprezę Balony nad Krosnem oraz do wizyty na uczelni.

 

Młodzi Zagórscy Ekolodzy

opiekun K. Witowicz


AKTUALNOŚCI

Brak dokumentów do wyświetlenia.

Nasze galerie

eq0vqhgos.JPG
No polls available at this time.