Start » Rozpoczęcie roku szkolnego 2018-2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018-2019

Za nami rozpoczęcie roku szkolnego. 3 września spotkaliśmy się w kościele pw. Św. Józefa Rzemieślnika na Nowym Zagórzu, aby pomodlić się w intencji całej społeczności naszej szkoły.

Jest to rok wyjątkowy, bowiem mury gimnazjum opuści ostatni rocznik uczniów. Tym razem uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego miało miejsce w obecności zarówno uczniów jak i nauczycieli szkoły podstawowej i naszego gimnazjum.

Dyrektor szkoły w swoim wystąpieniu nawiązał do daty 1 września, rozpoczęcia II wojny światowej. Ten dzień stał się zarazem początkiem długich lat faktycznego utracenia przez Polskę niepodległości, ponieważ okupacja niemiecka została zastąpiona okupacją sowiecką.

W dalszej części przemówienia dyrektor szkoły Jerzy Hryszko odniósł się do rozpoczynającego się roku szkolnego życząc wszystkim uczniom wielu sukcesów, dobrej atmosfery w zespołach klasowych, napisania egzaminu gimnazjalnego na miarę ambicji i możliwości oraz dostania się do wymarzonych szkół

aaa8.jpg