ul. Wolności 10
38–540 Zagórz
tel.: 13 46 23 370
e-mail: g2zagorz@poczta.onet.pl
Start » Podwójne podium „Młodych Zagórskich Ekologów” w Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej

Podwójne podium „Młodych Zagórskich Ekologów” w Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej

Ekolodzy z Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Zagórzu pod opieką p. Krystyny Witowicz, po raz kolejny zdobyli I miejsce zarówno w konkursie za najlepszą realizację zadań XXX edycji Harcerskiej Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej Florek, jak i I miejsce w konkursie na "Najlepszą ekspozycję prac i meldunków z całorocznych działań". Od 24 - 26 maja w bazie „Berdo” w Myczkowcach odbył się trzydniowy Zlot, podsumowujący Ogólnopolską Akcję Ekologiczną „Florek”. Gimnazjum w Zagórzu reprezentowali: Anna Podkalicka, Wiktoria Kochanowska, Aleksandra Semen oraz Jan Stawiarski i Jakub Trzciniecki.

Zlot poświęcony był głównie podsumowaniu kilkumiesięcznych działań 24 środowisk (gromady zuchowe, drużyny harcerskie, szkolne koła ekologiczne), które wykonały przesyłane ze Sztabu Akcji zadania. Z przywiezionych materiałów, wykonanych podczas realizacji zadań, w hali sportowej ośrodka „Berdo” wykonano imponującą wystawę. W piątkowe popołudnie harcerze oraz ekolodzy wzięli udział w trzech różnych grach integracyjnych, a wieczorem każda z drużyn miała możliwość zaprezentowania swojej piosenki na festiwalu „Zza krzaka”.

W sobotę ekolodzy uczestniczyli w różnorodnych zajęciach, m.in.: strzelania z łuku do celu, upcyklingu oraz poznawania technik alpinistycznych. Uczestniczyli w spotkaniu z leśnikami z Nadleśnictwa Baligród, znanymi ze swoich pasji przyrodniczych – K. Nóżką i M. Sceliną, którzy opowiadali o swoich przygodach z niedźwiedziami oraz poprowadzili gry tematyczne. W sobotnie popołudnie dziewczęta poznawały tajniki naturalnych kosmetyków, a chłopcy skonstruowali most linowy i ćwiczyli chodzenie po nim. Nie mogło obyć się też bez rekreacji na Jeziorze Myczkowieckim – na wodę wypłynęły kajaki oraz rowerki wodne. Dzień zakończyło ognisko obrzędowe. Z okazji 30-lecia akcji ekolodzy posadzili na terenie ośrodka kilkanaście krzewów róży cukrowej. Niedziela, ostatni dzień zlotu, to czas podsumowań konkursów (na najlepiej wykonane zadanie oraz na najciekawszą ekspozycję prac i meldunków), ogłoszenia wyników, wręczenia nagród, dyplomów, odznak i upominków.

To były trzy dni pełne atrakcji! Sztab Akcji zadbał nawet o iście wakacyjną pogodę, aby młodzież mogła wykorzystać atuty tego pięknego miejsca: popływać kajakami, rowerkami i łódką po Zalewie Myczkowieckim oraz wyruszyć na przepiękne okoliczne trasy wycieczkowe m.in. do Rezerwatów czy na Zaporę. Niestety, wszystko, co dobre, szybko się kończy. Nasz pobyt na „Berdo” udokumentowaliśmy na zdjęciach, a nowe przyjaźnie, najpiękniejsze wspomnienia pozostaną w naszych sercach i pamięci. Młodzi Ekolodzy z Zagórza


AKTUALNOŚCI

Brak dokumentów do wyświetlenia.

Nasze galerie

a1.jpg
No polls available at this time.