Start » Obchody Dnia Niepodległości 2017

Obchody Dnia Niepodległości 2017

Obchody Święta Niepodległości w naszym gimnazjum.

Święto Odzyskania Niepodległości - najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem w 1918 roku niepodległości. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali akademię, w której wzięła udział cała społeczność uczniowska.

Akademia bez słów.

Etiudy teatralne przywołały wspomnienia ważnych wydarzeń. Dnia 10 listopada 2017 w Gimnazjum w Zagórzu odbyła się akademia poświęcona Narodowemu Świętu Niepodległości. Była przywołaniem pamięci i oddaniem czci wszystkim bohaterom walki o wolność i suwerenność naszej ojczyzny w czasie trwania zaborów, zaś wspólne odśpiewanie hymnu narodowego okazją do wyrażenia dumy z faktu bycia Polakami.

Cała akademia w wielu z nas obudziła refleksję, że dziś patriotyzm to często tylko słowo znane z lekcji historii lub języka polskiego. Współczesnym młodym ludziom niełatwo określić, co tak naprawdę ma on oznaczać… Może na początek spróbujmy jak najlepiej robić to, co do nas należy, poznawać historię naszego kraju i troszczyć się o polską kulturę i tradycje... To chyba dobry pierwszy krok do współczesnego patriotyzmu. „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy...”

bb1.jpg