Start » Lubella nas inspiruje i edukuje

Lubella

W I półroczu uczniowie z klasy II c i II b Gimnazjum w Zagórzu realizowali pod opieką pana Grzegorza Dorosza i pani Krystyny Witowicz ogólnopolski program „Lubella inspiruje i edukuje”. W ramach podejmowanych działań określonych w regulaminie, uczniowie poznali zasady właściwego odżywiania i rolę produktów zbożowych w codziennej diecie. Dowiedzieli się m.in. jak ułożyć optymalne menu, które dostarczy organizmowi nie tylko energii, ale również niezbędnych składników mineralnych.

Ponadto gimnazjaliści zmierzyli się z Grą szkolną, w której musieli rozwiązać sześć zadań praktycznych dotyczących komponowania posiłków i wykazać się znajomością właściwości zbóż. Trzecią częścią programu było odkrywanie tajemnic sztuki kulinarnej w praktyce. Uczniowie samodzielnie przygotowali popisowe danie, którym był „Kurczak na sałatce z makronu pełnoziarnistego kokardki” oraz Jogurtowe pancakes.

Program edukacyjny „Lubella inspiruje i edukuje” odbył się już trzeci rok z rzędu. Kolejne edycje programu przyciągają coraz więcej uczniów i szkół z całej Polski. W tym roku w programie wzięło udział ponad 100 000 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów.

Za realizację programu gimnazjaliści zyskali uznanie, a szkoła certyfikat.

ce0D7za2P.JPG