Start » Jasełka 2018

Jasełka 2018

Jak bardzo utalentowaną mamy młodzież, mogliśmy się przekonać już po raz kolejny, uczestnicząc w Jasełkach przygotowanych pod kierownictwem ks. Grzegorza Kwitka.

12 stycznia br. odbył się w  MGOKiS w Zagórzu spektakl specjalnie dla młodzieży szkolnej, na który wybraliśmy się całą społecznością gimnazjum.

Opowieść o przyjściu na świat Dzieciątka Jezus, przyszłego Zbawiciela świata, jest znana każdemu z nas. Jednak młodzi aktorzy zaskoczyli nas niekonwencjonalnym spojrzeniem na tę historię -  pełnym humoru, ale też skłaniającym do refleksji. Siły ciemności, na wieść o spodziewanych narodzinach Jezusa Chrystusa, zmobilizowały swoje szeregi. Reprezentowane przez króla Heroda oraz wysłanników piekieł robiły wszystko, żeby misja Dzieciątka się nie powiodła. Z drugiej strony troskliwe anioły, strażnicy dobra, starały się zniweczyć diabelskie knowania. Także Trzej Królowie, po wizycie u władcy Galilei, zostali narażeni na niebezpieczeństwo. Dwóch opryszków, nasłanych przez Heroda, chciało podstępnie zgładzić mędrców. Na szczęście w tej trudnej chwili przydała się  znajomość wschodnich sztuk walki, dzięki którym królowie pokonali wysłanników ciemności. Mędrcy ze wschodu mogli już bez przeszkód oddać pokłon Dzieciątku, składając mu w darze: złoto, kadzidło i mirrę. Również pastuszkowie oparli się złu i złożyli hołd Nowonarodzonemu.

Oryginalne pomysły, humor, profesjonalna gra aktorska, piękne kostiumy, wspaniałe dekoracje oraz poruszająca muzyka to niewątpliwie wielkie atuty tego przedstawienia. Ogromne brawa i serdeczne podziękowania należą się głównemu reżyserowi spektaklu, ks. Grzegorzowi Kwitkowi, a także naszej niezwykle utalentowanej młodzieży – gimnazjalistom oraz absolwentom, którzy włożyli mnóstwo serca, energii i poświęcili wiele swojego czasu na przygotowanie tak wspaniałej uczty duchowej, którą nam zaserwowali.

aa1.jpg