ul. Wolności 10
38–540 Zagórz
tel.: 13 46 23 370
e-mail: g2zagorz@poczta.onet.pl
Start » Bieszczadzkie spotkania z przyrodą i kulturą w Wołosatym

Bieszczadzkie spotkania z przyrodą i kulturą w Wołosatym

12-13 czerwca 2018 r. grupa 30 przyrodników z klas drugich Gimnazjum i siódmych Szkoły Podstawowej w Zagórzu pod opieką p. Krystyny Witowicz i p. Ewy Bryły - Czech wzięła udział w warsztatach przedmiotowych w Terenowej Stacji Edukacji Przyrodniczej BdPN w Wołosatym. Podziwiając bieszczadzkie krajobrazy, przyrodę i kulturę, w miłej atmosferze, w naturalnym środowisku przeżywaliśmy niezwykłą lekcję przyrody, biologii i geografii, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Naszymi przewodnikami po bieszczadzkiej puszczy, łąkach, oczkach wodnych i torfowisku byli pracownicy naukowi Bieszczadzkiego PN: pani Barbara i Cezary Ćwikłowscy.

Korzystając z bogato wyposażonej bazy naukowej Stacji BdPN mogliśmy dokonywać pasjonujących obserwacji makroskopowych i mikroskopowych oraz podglądać niezwykły mikrokosmos wokół siebie.

Aktywne metody pracy, wykorzystanie nowoczesnych urządzeń multimedialnych, „stare i sprawdzone metody rozpoznawania gatunków”, niepowtarzalny czar wędrowania po ukwieconych łąkach z pasącymi się hucułami i po szlakach BdPN, opowieści o „Biesach i Czadach, Rusałkach i Dusiołkach”, specjały z torebek, nocne rozmowy do świtu … sprawiły, że wróciliśmy z Bieszczad, jak zawsze „naładowani” wiedzą i czarem bieszczadzkich spotkań z przyrodą i kulturą.


AKTUALNOŚCI

Brak dokumentów do wyświetlenia.

Nasze galerie

2.jpg
No polls available at this time.