Start » Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży

Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży

15 czerwca klasa II c Gimnazjum w Zagórzu uczestniczyła w pierwszych zajęciach programu edukacyjnego dla młodzieży szkolnej, pod hasłem BAKCYL, czyli Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży. Inicjatywa ta została stworzona przez Warszawski Instytut Bankowości i polega na zaangażowaniu pracowników banków w roli trenerów wolontariuszy prowadzących w szkołach lekcje z zakresu finansów.

Celem Programu jest wprowadzenie uczniów w wieku gimnazjalnym w świat codziennych finansów tak, aby potrafili wykorzystać dla siebie odpowiednie usługi finansowe na starcie w dorosłość oraz zabezpieczyć swoje potrzeby na przyszłość. Zestaw interaktywnych lekcji z zakresu edukacji finansowej, wraz z pakietem materiałów szkoleniowych został dostosowany do potrzeb i oczekiwań gimnazjalistów. Podczas zajęć pt. „Pożyczaj z głową”, przewodnikiem w świecie finansów, kredytów, kart kredytowych, pożyczek, itd. był pan Grzegorz Wojcieszek, doradca banku WBK.

W bieżącym roku szkolnym Program został objęty patronatem MEN, Ministerstwa Finansów oraz Kuratorów Oświaty, m.in. Mazowieckiego, Dolnośląskiego Lubuskiego, Podkarpackiego, Pomorskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Wielkopolskiego, Kujawsko-Pomorskiego, Zachodniopomorskiego i in. Warto dodać, że Projekt Bakcyl został laureatem Konkursu Liderów Świata Bankowości w kategorii społecznej odpowiedzialności biznesu.

a1.jpg