ul. Wolności 10
38–540 Zagórz
tel.: 13 46 23 370
e-mail: g2zagorz@poczta.onet.pl
Start » Święto Szkoły 2018

Święto Szkoły 2018

W 2001 roku, uchwałą Rady Miejskiej w Zagórzu, naszemu gimnazjum nadano imię Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 28 maja, w rocznicę śmierci Prymasa, obchodziliśmy święto naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika w Zagórzu, następnie przeszliśmy do budynku gimnazjum na dalszą część naszego święta. Po przywitaniu gości przez dyrektora Jerzego Hryszko nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły uczniom klas II oraz wręczenie podziękowań trzecioklasistom, którzy w mijającym roku szkolnym pełnili funkcję pocztu sztandarowego.

Ważną częścią uroczystości był spektakl profilaktyczny pt. „Ślepy tor” w wykonaniu naszych gości, aktorów krakowskiego teatru „Kurtyna”. Obejrzana sztuka skłoniła nas do refleksji nad ludzkim życiem, pomogła nam lepiej zrozumieć, co w dzisiejszych czasach znaczy „być człowiekiem”.

Uroczystość zakończyła się wręczeniem nagród za udział w konkursach organizowanych w naszej szkole pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz, zaświadczeń dla laureatów i finalistów, których w naszej szkole było pięcioro, konkurów organizowanych przez Kuratora Oświaty w Rzeszowie oraz innych ważnych nagród i wyróżnień w konkursach ogólnopolskich.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!


AKTUALNOŚCI

Brak dokumentów do wyświetlenia.

Nasze galerie

DSC_0208.JPG
No polls available at this time.